Türkiye konuşuyor… Erdoğan yanıt vermedi

Trendyol Süper Lig’in 30. haftasında Fenerbahçe, deplasmanda Trabzonspor’u 3-2 yendi. Maç bitimi sahada sevinen Fenerbahçeli futbolculara sahaya inen Trabzonsporlu taraftarlar saldırdı. Saldırıların ardından soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında 12 kişi gözaltına alındı.

Öte yandan yaşananlar sonrasında Fenerbahçe Kulübü resmi siteden yaptığı açıklama ile Yönetim Kurulu Toplantısında futbol takımının yapılacak olağanüstü kongrede ligden çekilmesi dahil alınacak aksiyonları değerlendireceğini açıkladı.

ALİ KOÇ’UN AÇIKLAMASI

Yaşanan olaylarla ilgili olarak Ali Koç ise FB TV’de açıklamalarda bulundu. Koç, yaptığı açıklamada siyaseti de işaret ederek, “Biz artık kendi bağımızı kendimiz keseceğiz. Gerekiyorsa da bir alt lige düşeceğiz. Her gün ölmektense bir gün öleceğiz. Gerekirse 1 sene oynar, çıkarız. Federasyonun maçın devam etmemesi lazım demesi gerekiyordu. Rakibimizin siyasi ve bürokrasi gücünü biliyorsunuz, çekinmiş olabilirler. Bu maçın iptal edilmemesi olayın en büyük sorumlularıdır” ifadelerini kullandı.

GÖZLER ERDOĞAN’DA

Fenerbahçeli olduğu bilinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuyla ilgili sessizliği ise dikkat çekti. Yerel seçim çalışmalarına devam eden Erdoğan, yaşanan olayların üstünden 2 gün geçmesine rağmen konuyla ilgili açıklamada bulunmadı.

Son olarak, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Törenine canlı bağlantı ile katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında Pazar günü Trabzon’da yaşanan olaylara değinmedi. Erdoğan, Ali Koç’un açıklamalarını da yanıtsız bıraktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x