Beşiktaş’ta Rachid Ghezzal kendine geldi!

Beşiktaş’ta herkesin bildiği Rachid Ghezzal, hazırlık maçlarıyla geri döndü. Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada önce Buducnost, sonrasında da Karagümrük ile oynanan müsabakalarda birer golü bulunan Cezayirli futbolcu, formuyla da dikkatleri çekti.

Aslında her şey, sözleşmesindeki opsiyon maddesini kaldırmakla başladı. “20 maçta en az 45 dakika oynarsa, sözleşmesi bir yıl daha uzar” maddesini devreye sokmamak için temkinli davranan Beşiktaş teknik heyeti, bir türlü Ghezzal ile ilgili gerekli aksiyonu bir türlü alamamıştı. Ancak bu maddenin kendi isteğiyle kaldırılmasıyla, artık daha çok düşünülmeye başladı.

Siyah-beyazlıların, Karagümrük karşılaşmasında adeta jeneriklik bir gole imzasını koyan Cezayirli oyuncu, bu sezon 21 lig maçında görev yaparken, toplamda 800 dakika şans buldu. Ghezzal’in, 2 Avrupa, 2 de Türkiye Kupası maçı bulunuyor.

Futboluyla Teknik Direktör Fernando Santos’tan forma almak için mücadele veren futbolcunun, kalan karşılaşmalarda daha fazla süre alacağı, daha uzun süre sahada kalacağı ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x